Jednym z głównych celów Stowarzyszenia KoLiber jest wspieranie swoich członków w ciągłym rozwoju i wyposażenie ich w narzędzia przydatne zarówno w życiu publicznym jak i działalności prywatnej. Realizując ten cel członkowie naszego oddziału, w minioną sobotę, wzięli udział w szkoleniu przygotowanym specjalnie dla nas przez byłego prezesa oddziału Marcina Chmielowskiego. Szkolenie zrealizowała dla nas zaprzyjaźniona Fundacja Wolności i Przedsiebiorczości, której Marcin jest wiceprezesem.

Photo_2

Całodzienne szkolenie pod tytułem „Podstawy zarządzania projektami w wolnościowym III sektorze” obejmowało m.in. podstawy skutecznego fundraisingu, proces przygotowania, operacjonalizacji i realizacji projektu oraz kontakt z mediami. Szkolenie powstało w oparciu o bogate doświadczenie zwodowe Marcina oraz know-how jakie uzyskał w trakcie szkoleń prowadzonych na Litwie przez ATLAS Network. Obok Zjazdu Wolnościowego było to kolejne już spotkanie, w trakcie którego Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości dzieli się swoim doświadczeniem i wspiera proces przygotowania i treningu kadr naszego Stowarzyszenia.

Photo_1W szkoleniu wzięło udział kilkanaście osób. Ta liczba cieszy nas tym bardziej, że ponad połowę wszystkich uczestników stanowiły osoby względnie nowe, a także reprezentujące koła terenowe naszego oddziału. W szkoleniu brali udział obaj prezesi kół terenowych naszego oddziału: Marcin Serafin z Mielca i Maciej Krzywda z Krosna, co rokuje jak najlepiej ich pracy w najbliższych tygodniach.