Spotkanie z Księdzem Gniadkiem SVD

19 Października KoLiber Kraków miał ogromną przyjemność gościć wyjątkową osobę – księdza Jacka Gniadka SVD – misjonarza werbistę, który na co dzień mieszka, pracuje i ewangelizuje w Lindzie (Zambia), gdzie prowadzi prywatne przedszkole.

IMG_0245Spotkanie zorganizowane wspólnie przez KoLiber Kraków, Klub Republikański w Krakowie oraz Fundację Wolności i Przedsiębiorczości spotkało się z dużym zainteresowaniem. W trakcie spotkania poznaliśmy historię oraz idee stojące za ambitnym projektem budowy prywatnego przedszkola w Afryce.

Ksiądz przybliżył nam inspiracje płynące z dokonań najbardziej znanych Austriaków takich jak Carl Menger, Ludwig von Mises czy F.A. Hayek oraz dzieląc się swoim doświadczeniem  pokazał w jaki sposób ich skuteczne i dobre idee mogą zmieniać świat. W trakcie spotkania z obu stron padły deklaracje przyszłej współpracy dlatego liczymy, że już na wiosnę 2016 roku zaprosimy Państwa na kolejne spotkania z Księdzem Jackiem!

IMG_0257Zachęcamy wszystkich do bliższego poznania twórczości Księdza Jacka dostępnej na jego blogu: Jacek Gniadek SVD – Blog oraz w jego książkach „Ekonomia Boża i Ludzka – Kazania Wolnorynkowe” oraz „Dwaj Ludzie z Galicji. Koncepcja Osoby Ludzkiej w pismach Jana Pawła II i Ludwiga von Misesa”.

ekonomia Boza