Dzisiejszego dnia wydarzył się bulwersujący i niewątpliwie przykry dla nas incydent – grupa działaczy partii „Zmiana” wykorzystała nasz wizerunek i kłamliwie podszywając się pod członków Stowarzyszenia KoLiber wtargnęła do studia nagrań programu Młodzież Kontra po czym swoim skandalicznym zachowaniem próbowała zakłócić przebieg programu. Ze względu na to, że na szwank mógł zostać wystawiony nasz wizerunek, zdecydowaliśmy się wydać oświadczenie w którym prezentujemy kulisy tego żałosnego incydentu:

„Niniejsze oświadczenie dotyczy kulisów skandalicznego incydentu, do którego doszło w trakcie emisji popularnego programu Młodzież Kontra w dniu 12 kwietnia. W trakcie emisji programu na środku studia nagrań pojawiło się trzech działaczy nowo powstałej komunizującej partii „Zmiana”, transparentami i flagami zakłócając przebieg programu. Jedynie zdecydowana i profesjonalna reakcja prowadzącego program Tomasza Czeczótko pozwoliła na szybkie przywrócenie spokoju i umożliwienie dalszej dyskusji z zaproszonym gościem.

Działacze tej, znanej ze swoich pro-putinowskich i komunistycznych poglądów partii już raz pomimo braku zaproszenia nieskutecznie próbowali wedrzeć się do studia nagrań przy ulicy Krzemionki, tym razem jednak zamiast drogą oficjalną postanowili posłużyć się typową dla swoich politycznych i intelektualnych autorytetów metodą: oszustwem i kłamstwem. (…)”

Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią naszego oświadczenia dostępną tutaj: Oświadczenie w sprawie podszywania się pod członków Stowarzyszenia przez działaczy pro-putinowskiej partii „Zmiana”