Krakowski Dzień Dziecka

1 Czerwca członkowie naszego oddziału wzięli udział w niezwykłym wydarzeniu – włączyliśmy się w organizację Dnia Dziecka w Publicznej Szkole Podstawowej nr. 3 im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, przygotowanego przez organizację „Odpowiedzialni” oraz Koło Naukowe CSR UEK, pod patronatem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Krakowski Dzień Dziecka dyplom

Nasze zaangażowanie, poza objęciem całego przedsięwzięcia patronatem, polegało na wystąpieniu przygotowanym przez Mikołaja Pisarskiego, przy wsparciu Szymona Arczyńskiego oraz Małgorzaty Szarkowicz, wprowadzającym grupę Młodych Poszukiwaczy Wiedzy w tajniki nauk ekonomicznych. W tym celu wykorzystaliśmy doświadczenia płynące z projektów Lekcje Ekonomii dla Młodzieży oraz Lekcje Ekonomii dla Dzieci.

Foto_1Foto_6  Foto_4Foto_5

W trakcie prelekcji, chcąc pokazać, że wiedzę o zdrowej ekonomii można czerpać także z bardzo przyjemnych i nieoczekiwanych źródeł, zaprezentowaliśmy fragment kreskówki „Kacze Opowieści” przystępnie przybliżający problemy związane z inflacją.

Całe przedsięwzięcie okazało się ogromnym sukcesem przynosząc dzieciom masę radości i uśmiechów. W trakcie samej dyskusji Młodzi Ekonomiści wykazali się wiedzą i aktywnością mogącą zawstydzić nie jednego z licealistę uczestniczącego w projekcie LEM!

„Odpowiedzialnym” i KN CSR UEK gratulujemy świetnego pomysłu i jego mistrzowskiej realizacji – trzymamy kciuki za kolejne równie udane inicjatywy.


Zapowiedź Krakowskiego Dnia Dziecka na portalu CzasDzieci.pl