Jak co roku 30 kwietnia nasi przyjaciele z krakowskiego oddziału Kongresu Nowej Prawicy zorganizowali happening w trakcie którego spalony miał zostać, znienawidzony przez wszystkich Polaków, formularz PiT. Na proteście nie mogło oczywiście zabraknąć członków KoLiber Kraków oraz Stowarzyszenia Libertariańskiego. W tym roku wszystkich zaskoczyły rozmach i oprawa przygotowanej akcji, w trakcie której na wniosek uczestników protestu, Urząd Skarbowy wydał nam gigantycznego PiTa…

61430411237_5_image005_770_512… z którym przemaszerowaliśmy przez ul. Grodzką by ostatecznie spalić go na Rynku. Niestety opresyjne państwo tym razem nie wyraziło zgody na puszczenie symbolu ucisku fiskalnego z dymem, jednak nie stanowiło to dla nas problemu – przy udziale zainteresowanych przechodniów i sympatyków wspólnie podarliśmy wielki PiT na strzępy.

651430411408_15_image023_770_512Darcie

Happening spotkał się z dużym zainteresowaniem, a nam po raz kolejny udało się przypomnieć obywatelom Stołecznego Królewskiego Miasta Kraków, jak ważne dla wszystkich z nas jest uproszczenie polskiego prawa podatkowego. Zapraszamy do zapoznania się z relacją wideo z całego protestu dostępną na kanale YouTube WolnościowaTV oraz fotorelacjami dostępnymi poniżej.


Fotorelacja na portalu LoveKraków: PalPiTacja LoveKraków

Relacja z protestu na stronie gazeta.pl: PalPitacja gazeta.pl