W miniony weekend (18-20 września) w Opolu odbył się zjazd konserwatywnych liderów organizacji młodzieżowych z całej Polski. #WspólnieDlaPrzyszłości już po raz drugi stanowiło platformę wymiany myśli, formacji i szkolenia dla młodych ludzi chcących brać aktywny udział w zmienianiu Polski na lepsze. W tym roku do zeszłorocznego grona organizatorów: Studentów dla Rzeczypospolitej, Młodych dla Polski i Fundacji Sapere Aude dołączyło nasze Stowarzyszenie. Reprezentanci naszego oddziału – Paweł MomroBartosz WilkMikołaj Pisarski wzięli aktywny udział w tym wydarzeniu prowadząc panele szkoleniowe.

11782367_1041781825832997_2247177392385214564_oW tym roku #Wspólnie zakończyła wyraźna konkluzja, że odpowiedzią na współczesne wyzwania jest pogłębiona współpraca wszystkich organizacji obecnych na FORUM. By pomóc młodym liderom w skuteczniejszej realizacji tych założeń członkowie naszego oddziału przygotowali i poprowadzili aż trzy panele w trakcie których dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem. W trakcie porannej sesji swoje warsztaty przeprowadził wiceprezes oddziału Mikołaj Pisarski. Panel „Projekty Edukacyjne. Jak być skutecznym przedsiębiorcą idei?”, prowadzony był głównie w oparciu o doświadczenia zdobyte w trakcie dwuletniej pracy przy projekcie Lekcje Ekonomii dla Młodzieży.

Mikolaj+LogoW tym samym czasie rozpoczął się także trwający cały dzień (w dwóch sesjach) warsztat z pozyskiwania i rozliczania grantów. Te kluczowe dla efektywnego rozwoju naszych organizacji umiejętności przekazali starsi KoLedzy – Bartosz Wilk i Rafał Olszowski, obecnie prezes Instytutu Aurea Libertas. Jak widać poniżej szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem.

GrantyOstatnie wystąpienie członka naszego oddziału miało miejsce w sesji popołudniowej. Paweł Momro, reprezentujący na zjeździe Instytut im. Ks. Piotra Skargi podzielił się z uczestnikami FORUM swoim bogatym doświadczeniem w zakresie obsługi i wykorzystania mediów społecznościowych. Sensem wystąpienia Pawła było uczulenie uczestników zjazdu na powszechne obecnie metody dechrystianizacji, szczególnie widoczne w internecie. Jako ciekawostkę należy zaznaczyć, że w panelu jako słuchacz brał udział keynote speaker całego zjazdu Prof. Lee Edwards.

Paweł+Logo 12052651_1041781939166319_7430043943599359431_o

Forum Wspólnie dla Przyszłości po raz kolejny udowodniło, że jest w Polsce duża i stale rosnąca grupa młodych ludzi, którzy nie boją się odpowiedzialności za zmienianie otaczającego nas świata na lepsze. Cieszymy się, że KoLiber Kraków mógł być częścią tego ważnego wydarzenia, które, miejmy nadzieję, już wkrótce przyniesie obfite efekty w postaci współpracy naszych organizacji zarówno na szczeblu ogólnokrajowym jak i lokalnym!


Relacja w TVP Opole: Ogólnopolskie forum organizacji młodzieżowych

Podsumowanie FORUM wmeritum.pl: Każde pokolenie ma ambicję zmieniania świata